LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Taulant Balla, në përgjimet e Elbasanit?/ Meta “kyç” gojën

29 Nëntor 2022, 12:17, Aktualitet CNA

Taulant Balla, në përgjimet e Elbasanit?/ Meta

Kreu i PL-së, Ilir Meta, është pyetur edhe për lakimin e emrit të kreut të grupit parlamentar socialist Taulant Balla në përgjime.

Meta e ka anashkaluar përgjigjen, ka refuzuar të japë një koment.

Ishte Ardian Çapja gjatë një seance gjyqësore që riktheu në vëmendje përgjimet dhe politikanin “Taulant".

Më pas mediat kanë siguruar dosjen ku thuhet se politikani "Taulant" është përgjuar nga prokuroria e Elbasanit për 2 ditë në muajin shkurt të vitit 2016.

Por përgjimi rezulton të jetë asgjësuar me vendim gjykate./CNA.al

Lajmet e fundit nga