LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të shtënat me armë në Kurbin/ Balliu: E rëndë, e pajustifikueshme

28 Nëntor 2022, 21:53, Aktualitet CNA
Të shtënat me armë në Kurbin/ Balliu: E rëndë, e
Klevis Balliu

Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me të shtënat me armë në Kurbin. I ftuar në emisionin “Open”, Balliu është shprehur se kjo është një ngjarje shumë e rëndë dhe e pajustifikueshme.

Ai deklaroi se për këtë rast do të merren masa.

“Cilado qoftë arsyeja, jo vetëm që është shtirë në ajër, por vetëm mbajtja e armës në mbledhje është e rëndë. Do ndërmarrin hapat tanë si subjekt. Nuk ka asnjë justifikim sidomos për PD. Asgjë nuk e justifikon, kjo është një çështje parimesh. Në Kurbin ka një mirëkuptim edhe për problemet që ka pasur PD ndaj jam i habitur. Duhet parë si ka ndodhur ngjarja dhe gjendja në të cilën ka qenë personi. Megjithatë është e pajustifikueshme. Për PD këto janë çështje me të cilat nuk ka shaka”, u shpreh Balliu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga