LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ambasada britanike uron shqiptarët/ Mirëpresim zgjerimin e lidhjeve të ngushta

28 Nëntor 2022, 18:49, Aktualitet CNA
Ambasada britanike uron shqiptarët/ Mirëpresim zgjerimin e lidhjeve
Ambasada britanike në Tiranë

Ambasada britanike në Tiranë ka uruar popullin e Shqipërisë me rastin e Festave të 28 dhe 29 Nëntorit.

Ambasada deklaron se Mbretëria e Bashkuar mbështet demokracinë e Shqipërisë dhe mirëpret zgjerimin e lidhjeve të ngushta ekonomike dhe të sigurisë.

“Shqipëria feston sot Ditën e Pavarësisë dhe nesër Ditën e Çlirimit.

Mbretëria e Bashkuar mbështet demokracinë e Shqipërisë dhe mirëpret zgjerimin e lidhjeve të ngushta ekonomike dhe të sigurisë.

Ne vlerësojmë kontributin e komunitetit shqiptar në Mbretërinë e Bashkuar dhe shprehim urimet tona më të mira për ata që kremtojnë festat kombëtare”, thuhet në deklaratë./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga