LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ky rast shërben si kujtesë për sakrificat e popullit”/ Ambasada amerikane, mesazh për 29 Nëntorin

29 Nëntor 2022, 10:25, Aktualitet CNA

“Ky rast shërben si kujtesë për sakrificat e

Ambasada amerikane në Tiranë ka uruar sot festën e Çlirimit.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, selia diplomatike nënvizon se ky rast shërben si kujtesë për sakrificat e popullit shqiptar dhe si një mundësi për të kremtuar një moment të lavdishëm të historisë shqiptare.

“1944-2022. Shqipëria feston 78-vjetorin e çlirimit nga pushtimi nazist gjatë Luftës së Dytë Botërore. Ky rast shërben si kujtesë për sakrificat e popullit shqiptar dhe si një mundësi për të kremtuar një moment të lavdishëm të historisë shqiptare. Gëzuar Festën e Çlirimit, Shqipëri!”, shkruhet në rrjetin social të ambasadës amerikane./CNA.al

Lajmet e fundit nga