LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Saimir Vishaj ‘ndez’ sirenat e alarmit/ Çfarë po ndodh me dosjet në Gjykatën e Lartë

29 Maj 2022, 20:48, Aktualitet CNA
Saimir Vishaj ‘ndez’ sirenat e alarmit/ Çfarë po ndodh
Avokati Saimir Vishaj

Avokati Saimir Vishaj ka bërë një denoncim të fortë mbrëmjen e sotme për dosjet në Gjykatën e Lartë, që nga viti 2016 e në vazhdim.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Vishaj ngre alarmin se në Gjykatën e Lartë po prishen vendime në dhomë këshillimi pa thërritur palët.

Sipas tij, po prishen vendime për masa arresti për njerëz të vdekur dhe për të dënuar që kanë mbaruar vuajtjen e dënimit.

“(Prangat) Nuk janë për çdo njeri... Çfarë po ndodh në Gjykatën e Lartë me dosjet e 2016-ës  e në vazhdim me kolegjin penal…

Po prishen vendime në dhomë këshillimi pa palët as prokuror dhe as avokat apo njoftim për të dënuarit... jemi kthyer 20 vite mbrapa me Gjykatën e Lartë kur gjykonin me 3 gjyqtarë...

Po prishin vendime për masa arresti për njerëz të vdekur…

Kanë alergji për nenin 59 të KP... po nuk thonë gjë për ata që kanë kryer 3 vjet shërbim prove si dënim alternativ apo LPK.

Po prishin vendime për të dënuar që kanë mbaruar vuajtjen e dënimit…

Sirenat e alarmit për Gjykatën e Lartë po bien!!!

Avokatë zgjohuni...”, shkruan Vishaj./ CNA.al

Saimir Vishaj ‘ndez’ sirenat e alarmit/ Çfarë po ndodh
Denoncimi i Saimir Vishajt në Facebook

Lajmet e fundit nga