LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e partisë së inceneratorëve/ Ambasada e SHBA mesazh qytetarëve

13 Shtator 2022, 17:48, Aktualitet CNA
Protesta e partisë së inceneratorëve/ Ambasada e SHBA mesazh
Ambasada e SHBA-ve në Tiranë

Pak para nisjes së protestës së thirrur nga partia e inceneratorëve në landfillin e Sharrës, ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka dalë me një mesazh për qytetarët.

Ambasada i bën thirrje qytetarëve amerikanë të shmangin grumbullimet e mëdha dhe të ndjekin udhëzimet e autoriteteve ligjzbatuese.

“Një protestë është programuar për t’u zhvilluar sot pranë landfillit të Sharrës, rreth 6 kilometra në perëndim të Ambasadës Amerikane. Qytetarët amerikanë këshillohen të shmangin grumbullimet e mëdha. Edhe pse shumë ngjarje të mëdha kalojnë paqësisht, disa situata mund të ndryshojnë shpejt dhe në mënyrë të paparashikueshme. Monitoroni mediat vendase dhe ndiqni udhëzimet e autoriteteve ligjzbatuese për informacionet më të fundit”, thuhet në njoftim./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga