LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Prokurori, burri i deputetes së PS-së, i dha dokumente LSI-së?/ Kryemadhi e merr në mbrojtje

10 Nëntor 2022, 10:17, Aktualitet CNA

Prokurori, burri i deputetes së PS-së, i dha dokumente LSI-së?/

Monika Kryemadhi i ka hedhur poshtë zërat se dokumentet për inceneratorët kanë dalë nga Prokuroria.

Sipas saj, nuk është e vërtetë, që burri i një deputeteje socialiste, i ka dhënë dokumente.

“Ndërkohë që dje kryeministri thoshte që janë paditur nga Drejtoria e Tatimeve. Kur janë paditur si i kanë lejuar të paguhen dhe të marrin paratë. Nuk është e vërtetë që prokuroria i ka dhënë dokumentet LSI-së”, është shprehur Kryemadhi. Prokurori që ka qenë përgjegjës, burri i një deputeteje socialiste, ka hetuar Thanas Çanin etj. Nuk besoj që burri i deputetes i ka dhënë Monikës dosjen e evazionit fiskal. Presioni që ka ushtruar Rama ndaj prokurorisë për të mos vepruar për të hetuar për inceneratorin e Tiranës”, deklaroi Kryemadhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga