LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Lulzim Basha, në 'Big Brother'"/ Ish-kreu i PD-së, si shembull i gënjeshtrës

13 Janar 2023, 14:51, Aktualitet CNA

"Lulzim Basha, në 'Big Brother'"/ Ish-kreu i

Lulzim Basha është bërë pjesë e "Big Brodher VIP Albania".

Ai nuk ka qenë prezent fizikisht, por është bërë nëpërmjet debati që po sqarojmë më poshtë.

Tea Trifoni dhe Luiz Ejlli, janë përfshirë në një debat mes tyre, ndërsa e gjithë përplasja po ndiqej edhe nga Kejvina Kthjella.

“Çfarë e thua sot, nuk e thua nesër”, i ka thënë Kejvina, Luizit, duke i kujtuar episodin me sëmundjen.

Nga ana tjetër, Luizi e ka hedhur poshtë deklaratën e Kejvinës, duke iu përgjigjur se nuk është Lul Basha.

Pjesë nga diskutimi:

Kejvina: Ti e kuptuam se pse nuk acarohesh, e kuptuam arsyen, se ça thua tani nuk e thua më nesër!

Luizi: Nuk jam Lul Basha, ça thua sot nuk e thua nesër!

Kejvina: Është e vërtetë. Ti ta ndryshon muhabetin në sekondë, bën lojëra fjalësh!

Luizi: Ça ndryshova?

Kejvina: Dorëzohu zemra ime, domethënë në sensin se ta kemi kuptuar tipin.

Luizi: Si ma ke kuptuar?

Kejvina: Tani thua është e bardhë pastaj thua e zezë!

Luizi: Kur e thashë?

Kejvina: Tani dole aty, doje me mashtruar…

Luizi: U ktheve aty!

Kejvina: Po kthehem pra!

Luizi: Aty më rri, kaq desha, aty do më bini mua!

Kejvina: Është fakt, është një gjë e qartë. E kam te mashtrimi, jo të gjëja që the. Mashtrove, mashtrove një popull të tërë.

Luizi: Po. Ça do bëni pas të shtunës nëse rri këtu?

Kejvina: Ça pretendon? Kur mashtron, a mendon se të merr njeri seriozisht?

Luizi: Fiks, po pas të shtunës ça do bëni nëse jam këtu?

Kejvina: Do vazhdosh të mashtrosh!

Luizi: Puna ime!

Kejvina: Ne do rrimë këtu të bëjmë lojën tonë. Ça mendon, se çdo gjë është rreth teje.

Lajmet e fundit nga