LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rruga “Xhavit Isufi”, e pashtruar për 8 vjet”/ Këlliçi: Asfalti elektoral fsheh problemet e vërteta

13 Janar 2023, 13:50, Aktualitet CNA

“Rruga “Xhavit Isufi”, e pashtruar për 8 vjet”/

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka denoncuar gjendjen në të cilën ndodhet rruga “Xhavit Isufi” në Tiranë.

Sipas tij, rruga është e pashtruar dhe e mbuluar nga uji pasi kryebashkiaku Erion Veliaj dhe Edi Rama që kanë qeverisur Tiranën për 19 vjet nuk i kanë parë këto probleme sepse e kanë mendjen të hedhin veç asfalt elektoral.

"Asfalti elektoral fsheh problemet reale të rrugëve.

Ai që nuk e shtroi rrugën 'Xhavit Isufi' për 8 vjet, nuk do e bëjë për 4 muaj.

Asfalti elektoral është fyerje për inteligjencën e qytetarëve të Tiranës.

Ky ujë që shikoni të hidhet përpjetë si shatërvan është tregues i mentalitetit 'shkel e shko' që ka Veliaj.

Erion Veliaj dhe Edi Rama së bashku e kanë qeverisur Tiranën për 19 vjet. Të dy së bashku kanë drejtuar Bashkinë e Tiranës për 5 mandate. Jua kanë kërkuar votën 5 herë për Tiranën me premtimin për ta modernizuar.

Boll me premtime gjigandeske! Tiranës i duhen si fillim standardet më minimale që kanë kryeqytetet e Europës! Tiranës i duhet administrim, normalitet, model i ri, punë ekipi në nivel ekspertësh dhe jo 10 kameramanë për 1 fidan!

Eksperimenti "Rilindje" mori fund. Dolën llum. Veliaj do ngelet me 99 veta. #G99

Zotohem publikisht se pas 14 majit Policia Bashkiake nuk do t'ia konfiskojë tezgën me fiq”, shkruan Këlliçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga