LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ka një përmirësim”/ Spahia, për situatën në Shkodër: Ende e rëndë

22 Nëntor 2022, 21:44, Aktualitet CNA
“Ka një përmirësim”/ Spahia, për situatën
Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia

Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia, ka raportuar mbi situatën në Shkodër pas reshjeve intensive të shiut.

I ftuar në emisionin “Log”, Spahia tha se ka një përmirësim në krahasim me situatën e një dite më parë, por sërish gjendja mbetet e rëndë.

“Ka një përmirësim të situatës, e cila ishte një ditë ekstremisht e vështirë për territore të tëra. Mbetet një situatë e rëndë për shumë fshatra të territorit të bashkisë sonë. Aktualisht ka një rënie të nivelit të ujit krahasuar me dje. Por ka ende territore nën ujë, banesa në ujë. Problematike mbetet situata për persona me sëmundje të ndryshme, fëmijët dhe të moshuarit”, tha Spahia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga