LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shtyhet lundrimi drejt Barit/ Autoriteti Portual jep detajet, shkak era e fortë

22 Nëntor 2022, 21:15, Aktualitet CNA
Shtyhet lundrimi drejt Barit/ Autoriteti Portual jep detajet, shkak era e
Porti i Durrësit

Lundrimi me traget drejt Barit të Italisë është shtyrë për shkak të motit të keq me erë të fortë.

Lajmin e ka bërë të ditur Autoriteti Portual i Durrësit, i cili ka njoftuar se nisja do të shtyhet me disa orë.

Në varësi të kushteve të motit dhe normalizimit të mëtejshëm, Autoriteti Portual i Durrësit deklaron se dy tragetet do të nisen për lundrim në orët e para të mëngjesit të nesërm.

“Njoftojmë të gjithë pasagjerët që kanë rezervuar lundrimin mbrëmjen e sotme nga Porti i Durrësit drejt Barit(Itali) se nisja do të shtyhet me disa orë, për shkak të erës së fortë që është prezente në të dyja anët e Adriatikut. Në varësi të kushteve të motit dhe normalizimit të mëtejshëm, dy tragetet do të nisen për lundrim në orët e para të mëngjesit të nesërm, dt.23.11.2022.

Kompanitë e lundrimeve do të respektojnë të gjitha detyrimet që lindin nga kjo vonesë, prandaj për çdo informacion mund të kontaktoni me to.

Ju falenderojmë për mirëkuptimin dhe do tju informojmë në vijim për çdo zhvillim të nevojshëm”, thuhet në deklaratë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga