LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Jorida Tabaku rikthehet te pishinat e Irfan Hysenbelliut

12 Shtator 2022, 15:02, Aktualitet CNA
Jorida Tabaku rikthehet te pishinat e Irfan Hysenbelliut
Deputetja Jorida Tabaku

Deputetja Jorida Tabaku ka dalë në mbrojtje të pishinave të Irfan Hysenbelliut.

E ftuar në median e Irfan Hysenbelliut, Jorida e konsideroi si një fatkeqësi çlirimin e hapësirës publike nga zaptimi.

Ka qenë fatkeqësi që ndodhi në mes të sezonit turistik, por ndodhi për arsye që lidhen me lirinë e medias. Qeveria i detyrohet në arbitrazh 110 mln euro.

Në rastin më të mirë nëse qeveria ka mbyllur sytë dhe e ka lejuar është faji i qeverisë. Nëse ka qenë ndërtim pa leje, më duket e papranueshme dhe s’më duket afër asnjë standardi europian. Askush nuk merr masa për 5 kate pa leje në mes të Tiranës”, tha Tabaku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga