LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

IKMT vijon aksionin në ndërtimet pa leje të Irfan Hysenbelliut

4 Dhjetor 2022, 12:09, Aktualitet CNA
IKMT vijon aksionin në ndërtimet pa leje të Irfan Hysenbelliut
IKMT

Inspektorati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit (IKMT) do të çlirojnë bregdetin nga ndërtimet pa leje të Irfan Hysenbelliut.

IKMT ka njotuar se shpërthimi i kontrolluar do të kryhet sot në orën 15:00.

NJOFTIMI I IKMT-së

IKMT prish me shpërthim të kontrolluar objektin 7-katësh në vijën bregdetare të Kavajës

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit në bashkëpunim me forcat e Policisë së Shtetit dhe forcat xheniere, ka planifikuar të prishë sot me shpërthim të kontrolluar një objekt 7 katësh në vijën bregdetare të Kavajës. Për këtë operacion, në trupin e objektit forcat xheniere kanë hapur 730 furnela (vrima) ku do të montohen 70 kilogramë lëndë shpërthyese si dhe 4 mijë metër linear fitil.

Inspektorët e IKMT dhe policisë së Shtetit kanë marrë të gjitha masat për perimetrin e sigurisë dhe lajmërimin e banorëve të zonës. Shpërthimi i kontrolluar do të ekzekutohet në orën 15:00./CNA.al

Lajmet e fundit nga