LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Flet gruaja e dytë e Çuçit dhe e treta e Ramës/ Ngjarje si Himara ndodhin kudo

4 Gusht 2022, 08:17, Aktualitet CNA

Flet gruaja e dytë e Çuçit dhe e treta e Ramës/ Ngjarje

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka heshtur për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë, nga skafi i komisarit të policisë, Arjan Tase.

Por, në vend të tij, ka reaguar bashkëshortja Delina Fico.

Me anë të një komenti në rrjete sociale Fiço, shkruan se ngjarje si ajo në Himarë ndodhin kudo, në çdo vend të botës.

"Domethënë ti po thua që në vende të tjera të botës nuk fare aksidente automobilistike, vrasje me armë, humbje jete për shkak të dhunës kundër grave, përdhunime, humbje jete për aryse të gabimeve mjekësore dhe as policë të caktuar që shkelin ligjin? Në fakt ka. Lexo gazeta e raporte për Italinë, Spanjën e këdo vend tjetër të botës. Lufta me krimin dhe shkelësit e ligjit është një luftë që bëhet kudo. nuk kam për të kuptuar kurrë këtë dëshirën për gjykime ekstreme që nisen nga një premisë e pavërtetë sikur vetëm në Shqipëri ndodhin fatkeqësi e krime të caktuara,"-shkruan ajo në rrjetet sociale.

Flet gruaja e dytë e Çuçit dhe e treta e Ramës/ Ngjarje

Ngjarja e rëndë ndodhi më 2 gusht në Plazhin e Potamit në Himarë, ku 7-vjeçarja Jonada Avdia, u godit për vdekje nga gomonia teksa po lahej në det.

Drejtuesi i gomones është shefi i policimit në komunitet në Elbasan, Arjan Tase u shoqërua në polici, ndërsa drejtuesi i Policisë së Shtetit, Gledis Nano e përjashtoi Arjan Tasen përfundimisht nga policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga