LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e punonjësve të inceneratorit të Fierit/ Tabaku: Biznesi tipik i qeverisë

9 Maj 2022, 09:00, Politikë CNA
Protesta e punonjësve të inceneratorit të Fierit/ Tabaku: Biznesi

Deputetja Jorida Tabaku ka reaguar pas protestës së punonjësve të inceneratorit të Fierit, të cilët, kanë deklaruar se prej 5 muajsh nuk kanë marrë rrogat.

Përmes disa postimeve në Twitter, Tabaku, shkruan se ky është biznesi tipik i kësaj qeverie që merr 28 milionë nga buxheti për një incenerator që nuk ekziston dhe s?paguajnë as punonjësit.

?Ky po që është biznesi tipik i kësaj qeverie. Marrin 28 mln nga buxheti për një incenerator që nuk ekziston dhe s?paguajnë as punonjësit!

Paguhen kompani fantazma dhe transaksione në kompani offshore dhe jo të punësuarit! Vjedhja shekullit ?430 mln?, shkruan Tabaku.

Ndër të tjera Tabaku ka bërë thirrje SPAK të dërgojë përpara drejtësisë personat e përfshirë pa u stepur nga pesha tyre politike

?Nuk ka për të patur një drejtësi të besueshme deri kur kjo aferë të zbulohet plotësisht!

Janë 3 inceneratorë; 1 çështje dhe 1 grup i strukturuar kriminal!

Inkurajoj #SPAK të dërgojë përpara drejtësisë personat e përfshirë pa u stepur nga pesha tyre politike!?, shkruan Tabaku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga