LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pasi “shiti” Bllakon për vjedhjet nga inceneratorët/ Rama bën mburojën

30 Mars 2022, 16:59, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama, pasi ?shiti? Alqi Bllakon duke i faturuar përgjegjësinë individuale, është munduar të bëjë edhe mbrojtjen për aferën e inceneratorëve.

Bllako është personi kyç për këtë aferë dhe vjedhjen e miliona euro nga taksat e shqiptarëve, fakte këto të publikuara nga mediat, përfshirë edhe CNA.al, Rama tha se ata janë të pafajshëm deri sa të flasë drejtësia.

?Deri sa të flas drejtësia këta njerëz janë të pafajshëm. Kjo është demokracia. Sot për shkak të reformës në drejtësi, dhe për shkak të kësaj partie që i bën nder këtij vendi nuk ka mburoja politike në rrugën e drejtësisë. Por në pikën ku njerëzit të shpallen të fajshëm nëpër mikrofona, mund të shkojë kushdo por jo unë. Unë nuk jam as prokuror as gjykatës. Prokurorin dhe gjykatësin e bëjnë kudo, nëpër media, parlament. Unë nuk komentoj vendimet që merr SPAK, sepse për mua përtej pjesës njerëzore, qëndron misioni që kjo rrugë të vazhdojë përpara?, tha Rama./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga