LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zoto, Gugallja e Mërtiri/ Rama për të shpallurit në kërkim: S’i njoh

23 Shkurt 2022, 16:44, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama po dëshmon prej disa orësh në Komisionin Hetimor për Incneratorët.

Gjatë marrjes në pyetje Rama është pyetur dhe nëse i njeh apo jo 3 pronarët e kompanive që kanë inceneratorët që janë shpallur në kërkim.

Kryeministri Edi Rama tha se nuk i njeh, por edhe mund ti kishte njohur.

Belind Këlliçi: Sot kemi tre persona të shpallur në kërkim, ish-ministri Leter Koka ndodhet në burg, a mund të ma shpjgoni si jeni ju krenarë sepse këta të tre të shpallurit në kërkim, Stela Gugallja, Mirel Mërtiri e Klodian Zoto janë thelbësorë, përse nuk vijnë edhe këta që të dëshmojnë këtu në këtë komision, pse nuk janë edhe ata kaq krenarë sa ju sepse nuk e kuptoj unë ndoshta, jam naiv

Edi Rama: Ju keni folur për një aferë shekulli, që të quhet shekullore duhet të kalonte atë të Rrugës së Kombit dhe ju vu nëj 430 milionë eurosh për tu bërë shekullore. këtu jemi, ta dhashë fjalën deri në fund. Tani çfarë keni thënë ju gjatë gjithë kësaj kohe, ju keni thënë që janë vjedhur 430 milionë euro dhe po administrohen nga grupi kriminal. Tani në bisedën me zonjën Tabaku na del që nuk na qenka edhe aq kështu

Belind Këlliçi: Nuk ka nevojë të citohem, jam këtu, përgjigjuni pyetjeve sepse do të dalë edhe Këlliçi tek 430 milionë euroshi

Edi Rama:Dua që zoti Këlliçi të më dëgjojë sepse nuk më rezulton që ka përqafuar aritmetikën e delegatëve për karrigie, është moment i mirë për ta riparë aritmetikën e aferës. Më ndihmo të lutem, më ndihmo me ish-nënkryetaren, më ndihmo?.Njëri këndvështrim i aritmetikës, tjetri kështu. Ju nuk mund të jeni të ndarë kur vjen puna tek karriget dhe të bashkoheni kur vjen puna tek 430 milionëshi, nuk kanë dalë nga asnjë buxhet, janë thjesht dhe vetëm angazhim deri në vitin 2047 ku situata në këtë parlament do të jetë tjetër, uroj që Këlliçi e dikush tjetër të jetë këtu e të bëjë një komision tjetër. Themi 430 milionë për para që janë deri në 2047. Për ata të shpallurit në kërkim, unë i njoh, mund edhe t?i kisha njohur.

Lajmet e fundit nga