LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si u vodhën miliona euro për një incenerator që nuk ekziston?/ Nuk ndalen thirrjet për drejtësinë

14 Shkurt 2022, 08:45, Aktualitet CNA
Si u vodhën miliona euro për një incenerator që nuk

Deputetja e PD, Ina Zhupa e ka cilësuar aferën e Inceneratorëve si një nga vjedhjet më të mëdha qeveritare. Zhupa përmes një reagimi në rrjetet sociale shkruan se paratë e qytetarëve po shkojnë dëm, pasi sipas saj Inceneratori i Tiranës nuk ekziston.

Sipas Zhupës nëse drejtësia nuk funksionon, edhe 430 mln euro të tjera të qytetarëve do të shkojnë për këtë kontratë, për një shërbim që sipas saj ata nuk do e marrin.

?Plehrat në Sharrë groposen siç groposeshin para kësaj kontrate abuzive. Plehrat nuk digjen sepse inceneratori i Tiranës nuk ekziston!

Ndryshimin e vetëm është që qytetarët kanë paguar 35 milion euro për të groposur plehrat sic groposeshin përpara!

Dhe do të paguajmë 430 milion euro nëse kjo aferë nuk ndalet nga drejtësia shqiptare. Afera e inceneratorëve është një nga vjedhjet më të mëdha qeveritare! Me këta në krye, Shqipëria nuk mund të ketë zhvillim.?, shkruan Zhupa./CNA.al

Lajmet e fundit nga