LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shembja e banesave tek 5 Maji/ Berisha: Hajni, janë në kundërshtim të ligjit dhe Kushtetutës

27 Janar 2022, 10:28, Politikë CNA

Ish kryeministri Sali Berisha në një deklaratë për mediat është shprehur se prishja e banesave në lagjen 5 Maji është në kundërshtim të çdo norme, ligji dhe Kushtetutës.

“Këtu para jush kemi dramën njerëzore e një numri qytetarësh të cilët pavarësisht se kanë 20 vite në shtëpitë e tyre u prishën banesa në kundërshtim me çdo normë, ligj dhe Kushtetutë. U prishën banesat dëshmojnë se hanjitë me vjedhjen e tyre i kanë zhveshur nga çdo ndjenjë njerëzore. Duke thënë këto fjalë unë personalisht mbështes zhvillimin e qytetit, mbështes projekte që e bëjnë këtë qytet më të bukur por nuk mbështes kurrë barbarinë ndaj qytetëarëve të tij. Nëse ti vendos të prishësh shtëpinë e të tjerëve, duhet të shpjegosh planin dhe projektin, do përcaktosh kushtet dhe do dëgjosh kushtete që kërkojnë ata”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga