LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Kryetari me pullë që mbeti tek pullë”/ Spiropali ia përplas në sy dështimet Bashës

27 Janar 2022, 10:29, Politikë CNA

Ministrja e Shtetit, Elisa Spiropali ia ka përplasur në sy Lulzim Bashës  dështimet dhe humbjet.

Ajo i ka rikujtuar Bashës se ka mbetur i vetëm i braktisur nga demokratët, duke e quajtur kryetari me pullë që mbeti tek pullë.

 “Urime, u vërtetua që është kryetari i PD, përmes një vërtetimi gjykate, urime, përsërit të njëjtat fjalime, por i ndryshon paragrafët, i kujtoj kryetarit me pullë që mbetet tek pullë, Basha të sqarojë pozicionin e tij brenda partisë në raport në shqiptarë dhe më pas që të kërkojë në Kuvend llogari, ne kemi kërkuar që të ngrihet komisioni hetimor, ju keni pasur punë të brendshme, zgjedhjet e 25 prillit nuk ishin një masakër zgjedhore, por ishin humbja juaj e radhës, sa më shpejt ta pranoi aq më shpejt do ndryshoni”,  është shprehur Spiropali./CNA.al

Lajmet e fundit nga