LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Nuk ndalet policia, pas "paktit" Rama-Basha/ Forcat speciale nisen sërish drejt selisë së PD

8 Janar 2022, 12:29, Aktualitet CNA
Video-Nuk ndalet policia, pas "paktit" Rama-Basha/ Forcat speciale

Në këto momente që po zhvillohet protesta, Forcat Speciale, po dalin nga Parlamenti aty ku ishin vendosur për t?u nisur në drejtim të selisë së PD-së, për të shpërndarë turmën.

Ishte Lulzim Basha, që pak më herët kërkoi ndihmën e policisë me pretendimin se atij dhe personave që e shoqërojnë po iou rrezikohet jeta.

Në fakt realiteti ka qenë krejt ndryshe. Pasi kanë qenë njerëzit e armatosur që kanë dalë nga paradhoma e Bashës, të cilët kanë rrahur dhe gjakosur protestuesit.

E gjithë situata përkrhahet në një pakt Rama-Basha. Edhe shkuarja e Bashës sot në zyrë, s?ka qenë asgjë më shumë se një provokim ndaj demokratëve për të tensionuar situatën.

Dhe menjëherë pas saj, ka thirrur Ramën, për të larguar protetsuesit nga oborri i PD-së./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga