LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata në PD/ Reagon ambasadorja Kim, mesazhi i fortë

8 Janar 2022, 10:45, Aktualitet CNA
Situata në PD/ Reagon ambasadorja Kim, mesazhi i fortë

Ambasadorja e SHBA në Tiranë ka reaguar në lidhje me protestën që po mbahet sot para selisë së PD.

Në një postim në faqen e saj në rrjetet sociale, Kim thekson se SHBA janë thellësisht të shqetësuara në lidhje me rritjen e tensioneve në Partinë Demokratike, dhe përdorimin e forcës.

Shtetet e Bashkuara janë thellësisht të shqetësuara me rritjen e tensioneve në ndërtesën e selisë së Partisë Demokratike dhe përdorimin e forcës nga protestuesit. U bëjmë thirrje organizatorëve të protestës që të refuzojnë dhunën dhe të ushtrojnë qetësi. Ata që nxisin dhunën ose minojnë sundimin e ligjit do të mbahen përgjegjës“, thuhet në deklaratën e Yuri Kim./CNA.al

 

The U.S. is deeply concerned with rising tensions at the Democratic Party headquarters building and protestors’ use of force. We call on protest organizers to reject violence and exercise calm. Those inciting violence or undermining the rule of law will be held accountable.

? Ambassador Yuri Kim (@USAmbAlbania) January 8, 2022

Lajmet e fundit nga