LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Ngjyrat e flamurit kuqezi, valëviten në tarracën e Shtëpisë së Bardhë

8 Janar 2022, 09:07, Aktualitet CNA
Foto-Ngjyrat e flamurit kuqezi, valëviten në tarracën e

Djali që shikohet në foto, duke valëvizur një fanellë me flamurin shqiptar, ndodhet në tarracën e ndërtesës më të rëndësishme të botës ku merren vendimet dhe qëndron presidenti i SHBA.

Gjon Juncaj, një prokuror shqiptaro-amerikan, i cili ka punuar disa vite edhe në ambasadën amerikane në Tiranë, për të ndihmuar zbatimin e Reformës në Drejtësi, në një postim në rrjetet sociale ka publikuar foton në fjalë.

Ai thekson se djali që shikohet në foto, ka punuar për 30 vite në mbrojtje të presidentëve të SHBA.

Përgëzime mikut tim dhe vëllait shqiptar, pas përfundimit të misionit të tij në Shërbimin Sekret Amerikan,

Nga Tarraca e Shtëpisë së Bardhë, po i tregon botës krenarinë e tij pas 30 vitesh që ka mbrojtur Presidentët e SHBA. Një duartrokitje për ty vëlla. Jem shumë krenar me ty”-shkruan Junçaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga