LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto-Shpërthen bombola e gazit, ballkoni i banesës përfshihet nga flakët

7 Janar 2022, 19:05, Aktualitet CNA

Një bambul gazi ka shpëthyer në katin e pestë të një banese në lagjen “30 Vjetori” në Berat.

 

Shpërthimi i bombulës 3 kilogramëshe ka shkaktuar edhe flakë të mëdha në ballkonin e banesës,që ishte shndërruar në dhomë gatimi. Mësohet se në banesë jetonte i moshuari Hysni Gavelli,i cili ka qënë duke gatuar në momenti që bombula shpërthyer dhe ballkoni u përfshi nga flakët.

 

Mbërritja në një kohë rekord e efektivëve të Repartit Zjarrëfikës të Beratit ka bërë të mundur lokalizimin e shpejtë të flakëve dhe shuarjen e menjëhershme të zjarrit në ballkonin e banesës,duke mos lejuar përhapjen e tij në dhomat e tjera. Zjarrëfikësit kanë nxjerrë jashtë pa lëndime Hysni Gavellin,që jetonte i vetëm në këtë banesë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga