LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta/ Vjen reagimi i Policisë së Shtetit

8 Janar 2022, 11:33, Aktualitet CNA
Protesta/ Vjen reagimi i Policisë së Shtetit

Policia e Shtetit ka deklaruar se asnjë nga strukturat e tyre nuk është përfshirë në asnjë veprim të dhunshëm në selinë e PD.

Përmes një njoftimi për media, blutë bvëjnë me dije se janë të angazhuar për të garantuar rendin e sigurinë dhe u bën thirrje qytetarëve që të distancohen nga çdo akt dhune.

?Policia e Shtetit

Sqarojmë opinionin publik se asnjë nga strukturat e Policisë së Shtetit të angazhuara për garantimin e rendit dhe sigurisë nuk është përfshirë në asnjë veprim dhe nuk ka hedhur asnjë send të kundërligjshëm në selinë e Partisë Demokratike, gjatë protestës që është duke u zhvilluar.

Policia e Shtetit është tërësisht e angazhuar për të garantuar rendin e sigurinë dhe u bën thirrje qytetarëve që të distancohen nga çdo akt dhune apo prishje e rendit dhe sigurisë, pasi do të përballen me forcën e ligjit?, thuhet në njoftimin e policisë./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga