LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shmangni zonën rreth PD”/ DASH reagon pas protestës

8 Janar 2022, 15:49, Aktualitet CNA
“Shmangni zonën rreth PD”/ DASH reagon pas protestës

Byroja konsullore e DASH i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të shmangin zonën rreth selisë së Partisë Demokratike pas protestës së sotme.

zhvillimeve të dhunshme të ndodhura atje ditën e sotme.

?Protesta në selinë e Partinë Demokratike u përshkallëzua në dhunë me incidente të përdorimit të forcës fizike dhe gazit lotsjellës. Shmangni zonën dhe qëndroni në dijeni për çfarë mund të ndodhë teksa incidente të tjera mund të përhapen në pjesë të tjera të qytetit”, thuhet në reagim.

Albania: The protest at Democratic Party headquarters has escalated into violence, with incidents of physical force and tear gas. Avoid the area and remain aware of surroundings as incidents can emerge in other parts of the city. https://t.co/eDpYI97aL4 pic.twitter.com/1iqZuELO4y

? Travel – State Dept (@TravelGov) January 8, 2022

Lajmet e fundit nga