LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto/ Partia e Lulit me kryetar Ramën

8 Janar 2022, 15:27, Aktualitet CNA
Foto/ Partia e Lulit me kryetar Ramën

Kryetari i shkarkuar Lulzim Basha, faktoi sot që është peng i kryeministrit Edi Rama.

Ndërsa mijëra protestues demokratë u mblodhën para selisë së PD, Basha kërkoi ndihmën e Edi Ramës, me pretendimin se po i ?rrezikohej jeta?.

Rama i erdhi menjëhrë në ndihmë duke i çuar Policinë e Shtetit, për të dhunuar demokratët me shkopinj dhe gaz lotsjellës dhe mos i lejuar ata të hynin në shtëpinë e tyre.

Luli konfirmoi sot së është një kufomë politike e kryeministrit Edi Rama dhe që mbrohet nga Policia.

Më poshtë dhe fotot që tregojnë se si Policia e Shtetit u vu në shërbim të kryetarit të shkarkuar Basha.

 

Lajmet e fundit nga