LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta në krye të LSI?/ Vasili bën pas: Nuk komentoj Presidentin

1 Nëntor 2021, 19:31, Politikë CNA
Meta në krye të LSI?/ Vasili bën pas: Nuk komentoj Presidentin

Deputeti i LSI, Petrit Vasili, është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ?Debat, në A2, me Alba Alishani ku ka folur për situatën në parti, dhe një rikthim të mundshëm të presidentit Meta.

Ai u shpreh kritik për mediat, të cilat sipas tij nuk i kanë dhënë vëmendjen  e duhur denoncimeve të LSI, ndërsa nuk preferoi të komentojë gjatë një rikthim të Presidentit.

?Ne nuk kemi reshtur në asnjë qëndrim publik, si kemi ndalur denoncimet. Është i treti që bën Kryemadhi për inceneratorët. Veprimet në politikë janë shumë më të rëndësishme se fjalët. Tani nëse ju i mbani kamerat tek PS, dhe PD, nuk është faji yne.?

Sa i përket pyetjes a do riktheht Meta, Vasili tha: Nuk jam këtu për të interpretuar presidentin. Nuk kam lidhje me provokimet e Bashës e as kohë për ti shpjeguar ato me trekëndëshin e Bermundës.?/ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga