LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qëlloi babë e bir/ Gjykata lë në burg pa afat autorin

4 Qershor 2021, 08:59, Aktualitet CNA

Një ditë më parë në Lushnje u regjistrua një krim, ku shtetasi Sofokli Shani qëlloi me armë babë e bir, brenda lokalit të tyre.

Irakli Qorri mbeti i vdekur ndërsa djali i tij Kejdi Qorri u plagos rëndë dhe ndodhet në spital. Sot në gjykatën e Shkallës së parë të Lushnjes është mbajtur seanca për masën e sigurisë së Sofokli Shanit.

Para gjykatës ai ka pranuar akuzën e vrasjes dhe ka theksuar se e ka kryer aktin në gjendje të dehur dhe ka kërkuar gjykim të shkurtuar.

Gjykata vendosi burg pa afat për autorin e ngjarjes./ CNA.al

Lajmet e fundit nga