LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manastirliu jep lajmin/ Shqipëria siguron marrëveshjen për 50,000 vaksina ruse

14 Prill 2021, 21:26, Lifestyle CNA

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka dhënë një lajm të mirë lidhur me vaksinat kundër Covid-19.

Manastirliu ka treguar se Shqipëria ka siguruar 50 mijë doza të tjera të vaksinës ruse Sputnik V.

Socialistja deklaroi për Tv Klan se falë marrëveshjes me distributorin ?Human Vaccine?, brenda prillit do të vijnë sasia e parë e vaksinave të Sputnik V.

?Janë 50 mijë doza vaksine, të cilat vijnë sipas një kalendari. Deri në fund të muajit Prill pritet të vijë një pjesë e vaksinave?, u shpreh ajo, ndërsa më tej u ndal te debati për vaksinën AstraZeneca.

?Deri tani në vendin tonë në vendin tonë nuk kemi patur problematika në administrimin e vaksinës apo efekteve, apo shkak-pasojë që mund të sjellin këto vaksina, kështu që ne do të vazhdojmë të përdorim të gjitha vaksinat dhe do të monitorojmë të gjitha proceset në një mbrojtje sa më efektive?, theksoi ministrja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga