LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet e vërteta/ Vjollca Hoxha në Përputhen?!

21 Shkurt 2021, 16:58, Lifestyle CNA

Përputhen është një program televiziv që në qendër të tij ka dashurinë. Në këtë emision që ka startuar rreth një viti më parë, një grup djemsh dhe vajzash shfaqen në publik për të gjetur dashurinë. Ka pasur shumë debate për gjuhën, dhunën dhe përplasjet por emisioni gëzon audiencë të madhe.

Nga një sezon i parë i suksesshëm, Përputhen erdhi me një sezon të  dytë që theu rekorde shikueshmërie, duke u kthyer në një nga më të komentuarit.

Autore e këtij programi është Olsa Muhameti, prezantuese Bora Zemani dhe opinionist Arjan Konomi.

Në këtë emision transmetohen takimet dhe njohjet mes vazjave dhe djemve,

të cilat ndonjëherë shkaktojnë debate shumë të forta deri në sherre banale.

Duke qenë se shikueshmëria ishte shumë e madhe, Përputhen vijoi me një transmetim edhe ditën e Dielë, ?Përputhen Prime?, ku diskutohen të gjitha ngjarjet e javës duke qenë se gjatë javës, një orë transmetim ishte e pamjaftueshme.

Përputhen plus 40

Por pak kohë më parë, pas suksesit të sezonit të dytë, u dha lajmi se do të ketë një sezon të tretë, ?Përputhen 40+?,  me të njëjtën autore, Olsa Muhametin dhe të njëjtën prezantuese Bora Zemanin. Por këtë herë pjesëmarrësit kanë disa kritere: Duhet të jenë mbi moshën 40 vjeç, të jenë të divorcuar, beqarë ose të ve.

Aplikimi është shumë i thjeshtë, ku përmban gjeneralitetet, profesionin, dhe statusin aktual të pjesëmarrësit.

Thuhet se në këtë program kanë aplikuar shumë burra dhe gra që janë në kërkim të dashurisë dhe duan që pjesën tjetër të jetës të kenë një partner në krah. Dashuria duket se nuk njëh moshë.

Vjollca Hoxha në garë?

Një informacion ndoshta provokues, për shkak të qëndrimeve kritike të CNA.al ndaj Top Channel pas zbulimit të ortakërisë me pronarët e inceneratorëve në Shqipëri, ka mbërritur pranë redaksisë tonë. Vjollca Hoxha do të ishte në garë tek Përputhen plus 40.

Por pa saktësuar se bëhej fjalë për Vjollcën e Topit dhe ortaken e Ben Blushit dhe inceneratorëve apo ndonjë Vjollca Hoxha tjetër.

Në fakt Vjollca Hoxha, një nga aksioneret e Top Channel dhe Top Media është mbi 40 vjeç, e ve dhe plotëson kriteret për të qenë pjesë e një formati shumë të ndjek

ur televiziv. Pa llogaritur më pas audiencën që do sillte vetë ajo në ekran për vetë kuriozitetin që do ngjallte.

A do marrë pjesë duke qenë se është e ve dhe mbi 40 vjeç?

Në lidhje me këtë ditën e djeshme CNA.al ka kontaktuar me autoren e programit Olsa Muhametin, kjo edhe për shkak që të sqaronim çdo thashethem dhe abuzim të mundshëm.

Stafi i CNA.al pas një bisede me autoren i dërgoi edhe pyetjet që fillimisht ajo i mirpriti por pasi i’a çuam me Wp nuk ju përgjigj?!

3 pyetjet e drejtuara drejt saj ishin:

Sa është numri i personave që kanë aplikuar për Përputhen 40+?

Pra një shifër për rekordet që priten edhe për shkak të reklamës të madhe në Top Channel.

Kur do të bëhen publike emra?

Një kuriozitet të madh kanë emrat që do marrin pjesë dhe duke parë informacionin dhe faktin se Vjollca Hoxha i plotësonte kriteret e pyetëm direkt A ka aplikuar Vjollca Hoxha?

Këto pyetje  nuk morën përgjigje nga autorja e programit, e cila mund të sqaronte gjithçka. A kishte aplikuese Vjollca Hoxha, në rast se po, a ishte kjo aksioneria e Top Channel, në të kundërt mund ta mohonte këtë informacion dhe të jepte disa detaje për emisionin e shumë pëlqyer, fundja reklamë falas e kishte në audiencën tonë.

Gjithsesi i urojmë suksese emisionit dhe shpresojmë mos të ketë asnjë keq kuptim për aksioneren e Top Channel me ndonjë Vjollca tjetër beqare, të ve apo të divorcuar./CNA.al

Lajmet e fundit nga