LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Skandali i Rrugës së Kombit dhe lobimi rus”/ Bashës i përmenden “krimet” në Kuvend

15 Mars 2018, 13:06, Aktualitet CNA

Në fjalën e tij në seancën e sotme në Kuvendin e  Shqipërisë, ministri i Financave Arben Ahmetaj i është përgjigjur akuzave të opozitës në lidhje me skemën e ndihmës ekonomike.

Ahmetaj theksoi se ndihma ekonomike nuk është zgjidhje, por zgjidhje është punësimi.

Ndër të tjera ai ka hedhur akuza të forta në drejtim të kreut të PD, Lulzim Basha, të cilin e cilësoi si ?monument të paaftësisë dhe korrupsionit?.

Gjithashtu Ahmetaj i rikujtoi Bashës ngjarjen e Gërdecit si dhe Rrugën e Kombit, duke e akuzuar për korrupsion në lidhje me ndërtimin e kësaj të fundit.

Po ashtu Ahmetaj, tha se mbi Bashën rëndon edhe akuza e pastrimit të parave dhe lobimi rus.

?Pra, Basha është i deligjitimuar, por ai vijon ende me llogjikën 7 herë 7 bëjnë 42?- u shpreh Ahmetaj./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga