LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Lobimi rus’/ Majko-Bashës: Konsultohuni me PS, ne kemi eksperiencë

15 Mars 2018, 12:55, Aktualitet CNA

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, është ndalur tek çështja më e përfolur ditët e fundit, që ka të bëjë me lobimin rus të PD në SHBA.

Majko i ka treguar Bashës rrugën se si duhet të veprojë, në këtë rast.

Sipas tij, PD, duhet që të konsultohet me Partinë Socialiste nëse do që të bëj lobime me rusët.

?Kur vjen puna te rusët, mirë është të konsultohemi me ne. Konsultohuni me ne se ne kemi eksperiencë, ne e mbyllën në ?60-n, bëmë dhe një film ?Ballë për Ballë?, kam frikë se ju do e mbyllni me atë këngën ?lule ti lule unë dil këtej se kam pak punë??, ishin këto fjalët e Majkos./CNA.al

Lajmet e fundit nga