LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përgjimet/ PD: Përbën skandal dhe cënon sigurinë. LSI: Mospërputhje mes deklaratave të Tahirit dhe Presidentit

17 Maj 2016, 09:50, Aktualitet CNA

Deputeti Flamur Noka nënvizoi se kërkesa për të thirrur për dëgjesë ministrin e Brendshëm, Shefin e SHISH por dhe autoritetet e tjera të sigurisë është konform ligjit pasi ?Përgjimi përben skandal madhor dhe cënon sigurinë?

Deputeti Noka gjithashtu kujtoi dhe kërkesën e presidentit për hetim për pajisjen e cila sipas tij kushton 800 mijë euro është futur në mënyrë ilegale dhe përgjon edhe me telefon fikur.

Sekretari i përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama tha se ka mospërputhje mes asaj që thotë Presidenti dhe Tahiri.

? Bindja ime që më bën të dyshoj se mund të ketë njerëz të papërgjegjshëm. ?Deri në mbylljen e hetimit kam të drejtë të prezumoj fajësi e pafajësi. Ata që drejtojnë MPB e policinë të respektojnë kuadrin ligjor. Ka mospërputhje mes asaj që thotë Presidenti dhe Tahiri. Do ishte shumë e rëndë po të jetë implikuar edhe Interforca italiane?-u shpreh Luan Rama./ Citynews

Lajmet e fundit nga