LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kundërshtoi punonjësit e policisë rrugore/ Arrestohet 46-vjeçari

17 Maj 2016, 09:06, Aktualitet CNA

Specialistët  e  Sektorit  të  Qarkullimit  Rrugor,  në  Komisariatin  e  Policisë  Elbasan,  bënë  arrestimin  në  flagrancë  të  shtetasit Altin Boriçi, 38  vjeç,  banues  në  Elbasan.

Ky  shtetas,  u  arrestua  nga  efektivat  e  policisë,  gjatë   ditës  së  djeshme,  pasi   në  vendin  e  quajtur  ?Zaranika?,  duke  drejtuar  mjetin  e  tij  tip ?Benz?,  me  targa   AA 396 CK,  është  përplasur  me   mjetin  tip  ?Ford?  veturë,  me  targa  AA 892 IL,  drejtuar  nga   shtetasi  B.V,   46   vjeç,  banues  në  fshatin  Vidhas  Elbasan.

Si  pasojë  e  përplasjes,  u  konstatuan  vetëm  dëme  materiale.

Shtetasi  Altin  Boriçi,  është  konstatuar  me  leje  drejtimi  të  pezulluar  dhe  në  gjëndje  të  dehur  ka kundërshtuar gjatë kryerjes së detyrës   dy  punjonjësit  e  policisë  rrugore./ Citynews

Lajmet e fundit nga