LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Drejtonte makinën në gjendje të dehur/ Arrestohet 47-vjeçari

17 Maj 2016, 08:53, Aktualitet CNA

Nga Specialistët e Seksionit për Qarkullimin Rrugor në Korçë, u bë kapja dhe arrestimi  në flagrancë i shtetasit Pandi  Ciko, 47 vjeç, banues në Korçë.

Arrestimi i tij u bë pasi, dje ky shtetas në bulevard ?Republika?, u kap duke drejtuar automjetin  tip ?Mercedes-Benz?, me targë AA 807 FG, në gjendje të dehur.

Materialet  i  kaluan  Prokurorisë të Rrethit  Gjyqësor Korçë, për veprën penale: ?Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt? parashikuar nga  neni 291 i Kodit Penal./ Citynews

Lajmet e fundit nga