LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reagimi i Tahirit, veprim i dëshpëruar i atij që e ndjen lakun që po i shtrëngohet

17 Prill 2016, 16:26, Aktualitet CNA

Kreu i departamentit për Rendin dhe Sigurinë në PD, Enkelejd Alibeaj, e ka konsideruar reagimin e Ministrit Saimir Tahiri veprim të dëshpëruar të atij që e ndjen lakun që po i shtrëngohet. Përmes një reagimi për mediat, Alibeaj shton se Tahiri ka dorë në lehtesitë e kultivimit dhe trafikut të droges dhe pesefishimin e parcelave me hashash.

Reagimi i plotë për mediat

Reagimi i Tahirit eshte veprim i deshperuar i atij qe e ndjen lakun qe po i shtrengohet. Arrestimi i befte i padronit te tij, e ben cirakun Tahir te flase percart pa guxuar tja permende njehere te vetme emrin. Sigurisht e dine te gjithe, shqiptaret dhe nderkombetaret se Tahiri nuk ka dore ne arrestimin e Shullazit. Tahiri po, ka dore ne gjakun qe u ka pire Shullazi biznesit duke u vene gjoba dhe tritol. Tahiri ka dore ne lehtesite e kultivimit dhe trafikut te droges dhe pesefishimin e parcelave me hashash, kete e dine shqiptaret e nderkombetaret. Nxiton sot te shkeputet nga padroni i tij, por 3 vite bashkepunim me krimin, ndarje pazaresh me Shullazin nuk fshihen me nje deklarate te mjere. Shpejt do i vije radha dhe atij. Ora po troket per te dhe banditet qe po i marrin frymen vendit. Te njejtin fat do kene.

 

 

Lajmet e fundit nga