LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Çifti i vdekur në bunker/ Policia jep detaje

17 Prill 2016, 11:09, Aktualitet CNA

Policia ka dhënë detaje për dy personat që u gjetën të pajetë në një bunker në Tropojë.

Forcat e rendit bëjnë me dije se sot, në vendin e quajtur “Roga e Kermes”, fshati Mejdan, Bashkia Tropoje, rreth 100 m larg rruges nacionale, në një vend të pyllëzuar, të pergatitur për pushim, janë gjetur dy kufoma të skeletuara, të veshura me rroba sportive.

Nga veprimet hetimore të deritanishme, rezulton se skeletet dhe rrobat janë të pa dëmtuara me armë zjarri apo mjete të tjera. Deri tani nuk është bërë e mundur identifikimi i tyre.

Provat materiale të sekuestruara në vendngjarje, janë dërguar për ekzaminime të metejshme, prova te cilat do të ndihmojnë në identifikimin e kufomave dhe shkakun e vdekjes.

Lajmet e fundit nga