LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Veshje me koka kafshësh/ Kritikat për stilistin: Po përcjell mesazh të gabuar

24 Janar 2023, 09:24, Trending CNA
Veshje me koka kafshësh/ Kritikat për stilistin: Po përcjell
Foto ilustruese

Veshjet e fundit të stiluara nga Daniel Roseberry për Schiaparelli Couture janë komentuar shumë në mediat e huaja dhe rrjetet sociale.

Roseberry, në stilimet e tij ka përdorur koka kafshësh, duke krijuar një sërë reagimesh në rrjet, për shfrytëzim të kafshëve.

Këto veshje u prezantuan nga tri ikonat e modelingut si Naomi Campbell, Irina Shayk dhe Shalom Harlow.

Publiku i mediave sociale proteston dhe i etiketon krijimet që solli Daniel Roseberry në skenë "një mesazh të gabuar”.

Në fakt Roseberry nuk është i vetmi që është kritikuar për këtë koncept.

Edhe Balenciaga është përballur me reagime të shumta, teksa pak kohë më parë, në koleksionin e saj të ri, reklamonte disa çanta me pamjen e kafshëve të skllavëruara./ CNA.al

Veshje me koka kafshësh/ Kritikat për stilistin: Po përcjell

Veshje me koka kafshësh/ Kritikat për stilistin: Po përcjell

Veshje me koka kafshësh/ Kritikat për stilistin: Po përcjell

Veshje me koka kafshësh/ Kritikat për stilistin: Po përcjell

Lajmet e fundit nga