ZYRTARE/ Çelsi firmos me talentin spanjoll për 62 mln paund

5 Gusht 2022, 15:59, Sport CNA
ZYRTARE/ Çelsi firmos me talentin spanjoll për 62 mln paund

Çelsi ka zyrtarizuar transferimin e Mark Kukurelës pas arritjes së akordit me skuadrën e Brajtonit.

24-vjeçari do t'u kushtojë londinezëve 62 milionë paund, me Çelsin që nuk u dorëzua në garën për të arritur te spanjolli duke mposhtur kështu dhe konkurrencën e Mançester Sitit.

Ka qenë vetë klubi anglez që ka bërë gjithçka publike me një postim në rrjetet sociale ku futbollisti i shfaqet me fanellën e “Bluve”.

Lajmet e fundit nga