LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Tjetër "boom" i Granit Xhakës, goli i dytë i mesfushorit shqiptar brenda pak ditësh

19 Mars 2023, 16:43, Sport CNA

VIDEO/ Tjetër "boom" i Granit Xhakës, goli i dytë i

Granit Xhaka po luan një sezon fantastik me Arsenalin. Pasi realizoi ndaj Sporting në Europë, mesfushori shqiptar me pasaportë zvicerane ka gjetur sërish rrugën e rrjetës.

Këtë herë, lojtari ka “tundur rrjetën” në kampionat ndaj Crystal Palace. 30-vjeçari numëron 28 ndeshje në Premier League këtë edicion, me trajnerin Arteta që i ka besuar pothuajse çdo sfidë vendin e titullarit.

Granit Xhaka vesh prej vitesh fanellën e Gooners. Më parë, ai ka qenë pjesë e Gladbah dhe  Basel.

 

Lajmet e fundit nga