LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kategoria Superiore/ Vllaznia drejt transfertës “kurbinase”, Partizani pret në “shtëpi” Kastriotin

19 Mars 2023, 10:08, Sport CNA

Ditën e sotme do të zhvillohen dhe 3 ndeshjet e mbetura të javës së 26-të, të kampionatit shqiptar të futbollit, "Abissnet Superiore", ku padyshim sfida më spektakolare është përplasja mes Vllaznisë dhe “kurbinasve” të Lacit, në fushën e këtyre të fundit në orën 13:00.

Në 13:00 do të zhvillohet gjithashtu dhe sfida mes Egnatias dhe Teutës, me “rrogozhinasit”, të cilët kërkojn me ngulm fitoren, me kusht për të vazhduar “ëndrrën” drejt titullin kampion.

Ndërkaq, në orën 16:00, “demat e kuq” të Partizanit do të presin në kryeqytetat “krutanët” e Kastriotit, me djemtë e Xhovani Kolelës, të cilët do kërkojnë me cdo kusht 3-pikëshin, për të ndjekur “hap pas hapi”, rivalët historik të Tiranës, në garën e zjarrtë të këtij viti për titullin kampion.

13:00 Laci-Vllaznia
13:00 Egnatia-Teuta
16:00 Partizani-Kastrioti       

Lajmet e fundit nga