LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

KATEGORIA E DYTË, GRUPI B/ Elbasani dhuron spektakël! Pogradeci triumfon me përmbysje, Maliqi feston në derbin ndaj Devollit (REZULTATET)

19 Mars 2023, 15:11, Sport CNA

KATEGORIA E DYTË, GRUPI B/ Elbasani dhuron spektakël! Pogradeci

Ndeshjet e sotme në Grupin B të Kategorisë së Dytë kanë vazhduar duelin në distancë mes Elbasanit dhe Pogradecit që rivalizojnë për vendin e parë dhe ngjitjen direkte në Kategorinë e Parë.

Elbasanasit kanë fituar sot me një tjetër rezultat të thellë, duke mposhtur 5-1 Delvinën. Ndërsa Pogradeci që e ndjek me dy pikë diferencë, ka mundur 3-1 Butrintin, duke qenë përsëri në distancë të afërt me kreun. Në sfidat e tjera festuan Luftëtari, Tepelena, Labëria dhe Maliqi. Këta të fundit mposhtën Devollin në derbin e juglindjes. 

REZULTATET: 

AF ELBASANI 5-1 DELVINA (kompleksi “Shefqet Lamçja”)

POGRADECI 3-1 BUTRINTI

AF LUFTËTARI 3-0 MEMALIAJ 

DEVOLLI 2-3 MALIQI

TEPELENA 1-0 ALBPETROLI 

LABËRIA 2-0 SHKUMBINI

Lajmet e fundit nga