LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Viagra për të përballuar kundërshtarin, gjendet zgjidhja për lojtarët e Argjentinës

12 Shtator 2023, 16:59, Sport CNA

Argjentina fitoi ndeshjen e parë kualifikuese për Botërorin 2026, duke mundur Ekuadorin me rezultatin 1-0. Kampionët e Botës, do të përballen sonte në transfertë me Bolivinë.

Për Argjentinën pritet të jetë një ndeshje shumë e vështirë jo vetëm për shkak të forcës së kundërshtarit por edhe për kushtet në të cilat do të luhet takimi. Stadiumi i Bolivisë është në një lartësi 3637 metra mbi nivelin e detit dhe oksigjeni nuk i mjaftueshëm për të bërë një ndeshje futbolli normale.

Për këtë, Federata Argjentinase e Futbollit, i ka këshilluar lojtarëve që të përdorin viagra para ndeshjes. kjo për shkak se Viagrat ndihmojnë në qarkullimin e gjakut dhe në kushte të tilla, për Argjentinën do të ishte më e lehtë që të përballonte mungesën e oksigjenit.

Lajmet e fundit nga