LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sinemati kritikon Silvinjon: E mori lojtarin dhe e la në tribunë, shënuam me gjuajtjet e para

12 Shtator 2023, 16:12, Sport CNA

Sinemati kritikon Silvinjon: E mori lojtarin dhe e la në tribunë,

Opinionisti sportiv, Gezim Sinemati ka kritikuar zgjedhjen e bërë nga Silvinjo me Odise Roshin. Ky i fundit u grumbullua nga Kombëtarja dhe më pas u dërgua në pankinë për ndeshjen kundër Polonisë. E gjitha kjo situatë ka bërë që Sinemati të ketë disa rezerva për trajnerin e Shqipërisë.

“Po flasim vetëm për anët e mira të Silvinjos, tani të flasim për diçka që më la rezervë. Ka grumbulluar Odise Roshin. Si thirret Roshi dhe tradhtohet në momentet më të mira të tijat? E kemi vendosur vetëm njëherë si mbrojtës të majtë me Francën. Tani e merr dhe e dërgon në tribunë. Këtë nuk e kuptova dot.

Nuk ka dyshim që është rezultati më i rëndësishëm. Por mos të harrojmë që ishte një rezultat i bukur, jo një lojë e bukur. Ne harrojmë që në Ceki shënuam gol me një gjuatje në portë dhe këtu me Poloninë shënuam dy gola me dy gjuajtje në portë”, tha Sinemati.

Lajmet e fundit nga