LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Në fushë Franca dhe Anglia, ja axhenda e dy sfidave të ditës së nesërme

3 Dhjetor 2022, 22:09, Sport CNA
Në fushë Franca dhe Anglia, ja axhenda e dy sfidave të ditës

Holanda dhe Argjentina janë 2 çerefinalistet e para të Kupës së Botër, Katar 2022, teksa ditën e nesërme do të zbulohen edhe 2 ekipet e tjera që do të vijojnë më tej rrugëtimin.

Në fushë do të zbresin Franca dhe Anglia, që janë padyshim dhe 2 ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar deri në fund këtij trofeu.

Në orën 16:00, “Gjelat” e Didier Deshamp do të përballen me Poloninë e Levandovskit, ndërkohë që në orën 20:00 do të jetë radha e “3 Luanëve”, për të luajtur kundër Senegalit. Dy duele këto që pritet të jenë tepër të luftuara, me Francën dhe Anglinë që janë favorite në letër.

Lajmet e fundit nga