LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fund dramatik në Kosovë/ Ferizaj “shpëton” në minutën e 105-të, Trepça ’89 bie nga kategoria

28 Maj 2023, 17:43, Sport CNA

Është mbyllur sezoni 2022/2023 në kampionatin e Kosovës. Ballkani fitoi titullin dhe do të luajë në Champions League. Në Conference League do të garojnë dy skuadrat nga Gjilani: Drita dhe Gjilani.

Ndërkohë, Drenicës në divizionin e dytë i bashkohet edhe Trepça ‘89, së cilës nuk i mjaftoi fitorja 2-1 ndaj Prishtinës. Shpëton Ferizaj, për momentin, pas fitores me të njëjtin rezultat 2-1 kundër Dukagjinit. Me golin e fitores që erdhi në minutën e 105′.

Fund dramatik në Kosovë/ Ferizaj “shpëton” në

Ferizaj e mbyll në vendin e tetë dhe do të luajë në “play-out”. Pa gola përfundoi Gjilani-Ballkani. Drita e mbylli me fitoren 1-3 në Drenicë, ndërkohë që Malisheva-Llapi përfundoi 3-2.

Dy ndeshjet Ferizaj-Dukagjini dhe Trepça ’89-Prishtina u zgjatën pafund. 9 minuta shtesë u akorduan në Mitrovicë dhe plot 17 të tilla në Ferizaj!

Fund dramatik në Kosovë/ Ferizaj “shpëton” në

Lajmet e fundit nga