LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mediat italiane kryqëzojnë Gjimshitin: U asfaltua, vuajti shumë ndaj Interit

28 Maj 2023, 09:21, Sport CNA
Mediat italiane kryqëzojnë Gjimshitin: U asfaltua, vuajti shumë

Atalanta u mund me rezultatin 3-2 mbrëmjen e djeshme, duke bërë një hap pas në garën për një vend në Champions, duke qenë se zikaltrit u shkëputën në vendin e dytë dhe tashmë bergamaskët shpresojnë në hapa të gabuar të Milanit.

Titullar për Atalantën e nisi edhe mbrojtësi i Kombëtares, Berat Gjimishti, paraqitja e të cilit la për të dëshiruar. I gjendur para sulmit më në formë të momentit, mbrojtësi i Kombëtares nuk arriti të ndihmonte dot skuadrën e tij dhe këtë e tregojnë 2 golat e shënuar në 3 minuta dhe një i anuluar 10 minuta më vonë.

Sa i përket vlerësimit, Gjimshiti ka marrë notën 4.5 dhe në mediat italiane, cilësohet si një nga më të dobëtit në fushë. “Gjimshiti 4.5 – Vuan shumë në luftën me Lukakun dhe del i asfaltuar sa herë që Lukaku ka topin. Nuk arrin ta ndalë dhe driblohet kalohet sistematikisht nga belgu”, shkruhet në vlerësimin për Gjimshitin.

Lajmet e fundit nga