LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Formacionet e mundshme Lacio-Milan/ Kampionët në fuqi sfidojnë “shqiponjën” në Olimpiko

24 Janar 2023, 11:23, Sport CNA

Formacionet e mundshme Lacio-Milan/ Kampionët në fuqi sfidojnë

Sot në mbrëmje, në orën 20:45, në Olimpiko të Romës, Lacio do të presë kampionët në fuqi të Serisë A, Milanin.

Lacio e la fillimin e tyre me dy ndeshje pa fitore në vitin 2023, duke mposhtur Sassuolo 2-0 në ndeshjen e fundit në Serinë A, përpara se ta vazhdonte atë me një fitore 1-0 ndaj Bolonjës për të vulosur përparimin e tyre në çerekfinale të Coppa Italia. Megjithatë, me një tjetër lëndim që pësoi bomberi Ciro Immobile, mund të jetë një kamp ankthioz i Lacios pasi trajneri Maurizio Sarri pranoi se ndeshja e tyre kundër Bolonjës “nuk ishte e lehtë në gjysmën e parë pa një qendërsulmues”.

Në mungesë të kërcënimit të tyre të zakonshëm për golin, Biancocelesti mund të duhet të jetë në më të mirën e tyre mbrojtëse për të mbajtur ecurinë e tyre të fundit pozitive. Katër nga pesë fitoret e tyre të fundit në shtëpi kanë arritur me një portë të pastër, megjithëse ata kanë pësuar 2+ gola në dy nga tri ndeshjet e fundit në shtëpi.

Komentet e teknikut Sarri u ruajtën përpara kësaj përplasjeje të madhe kundër një “skuadre të fortë” të Milanit, e cila do të dëshirojë të rikthehet pas humbjes 3-0 të Superkupës së Italisë ndaj Interit. Në fakt, kjo ishte dalja e katërt pa fitore radhazi për kampionët në fuqi, të cilët u eliminuan gjithashtu nga Coppa Italia gjatë asaj ecurie.

Nuk është vetëm në nivelin e fushës ku Milani aktualisht po lufton, pasi sulmuesi premtues Rafael Leao ende nuk ka nënshkruar një rinovim të kontratës me largimin e tij të mundshëm që ka të ngjarë të ndjekë tifozët kuqezi. Megjithatë, ata do të përqendrohen në formën aktuale të mirë të ekipit të tyre tani për tani, pasi ata ende përfunduan raundin e fundit në vendin e dytë, mbi rivalët e qytetit Inter, dhe janë të pamposhtur në tri ndeshje jashtë ligës, ndonëse ngecje me të sapoardhurit Lecce dhe dhe Cremonese do të thotë se ata do të jenë të uritur për tri pikë këtu.

Formacionet e mundshme Lacio-Milan/ Kampionët në fuqi sfidojnë

 

Lajmet e fundit nga