LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zonat që do të zbardhen nga bora/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

7 Dhjetor 2023, 07:00, Sociale CNA

Zonat që do të zbardhen nga bora/ Parashikimi i motit për

Këtë të enjte, vendi ynë do të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme dhe të ftohta.

Moti parashikohet të jetë me vranësira mesatare deri të dendura. Reshjet e shiut do të jenë të herëpashershme në pjesën më të madhe të vendit me intensitet të ulët deri mesatar.

Në lartësinë mbi 500 metra në veri-verilindje dhe në lartësinë mbi 800 metra në juglindje reshjet do të jenë në formën e dëborës me intensitet të ulët.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi deri në 8 m/sek, e cila hera-herë në zonat luginore dhe përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 15 m/sek.

Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 2-3 ballë, ndërsa temperaturat parashikohen:

në zonat malore -1 deri 5°C

në zonat e ulëta 3 deri 11°C

në zonat bregdetare 6 deri 11°C./ CNA

Lajmet e fundit nga